Android Ayarları

NOT-1 : 2018 Yaz Döneminde tüm öğrencilerin şifreleri güvenlik nedeniyle değiştirilmiştir. Yeni şifreler SMS ile öğrencilere iletilmiştir. Eduroam ağına bağlanırken SMS yolu ile gelen bu şifreyi kullanmanız gerekmektedir. Eğer SMS gelmediyse veya SMS`teki şifreye erişme imkanınız yoksa https://sifre.karatekin.edu.tr adresindeki Şifremi Unuttum linkinden yeni bir şifre edinmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki işlemleri yaparken bu şifreyi kullanmalısınız. 

NOT-2: Eğer şifre için SMS`in geldiği telefon numaranız güncel değilse http://ubis.karatekin.edu.tr/ adresinden UBİS kullanıcı adınız (öğrenci numaranız) ve şifreniz ile giriş yapınız. Ardından  Sağ Üst tarafta yer alan Adınız Soyadınız kısmındaki Bilgilerim linkine tıklayınız. Sayfanın en altında yer alan Erişim Bilgileri bölümünden yeni telefon numaranızı (GSM No) giriniz. (Örneğin 5554443322). Ve sayfanın altındaki Bilgilerimi Güncelle butonu ile işlemi tamamlayınız. Artık üst taraftaki yönergeleri izleyerek yeni bir şifre edinebilir ve ardından aşağıdaki adımları takip ederek cihazınızda eduroam ayarlarını yapabilirsiniz. 

NOT-3: Ayrıca dilediğiniz zaman https://sifre.karatekin.edu.tr adresinden giriş yaparak SMS ile gelen şifreyi başka bir şifre ile değiştirebilirsiniz. 

1. Googe Play`den Eduroam CAT uygulamasını kurunuz.

 

 

2. İndirdiğiniz Eduroam CAT uygulamasını açınız. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Sayfanın alt tarafında yer alan Manuel Searh özelliğini etkinleştiriniz.

 

3. Gelen akranda Manuel Searh kısmına karatekin yazarak Search butonuna tıklayınız.  

 

4. Gelen akranda Çankırı Karatekin Üniversitesi kısmına tıklayınız. 

5. Gelen akranda Install butonuna tıklayınız.  

6. Yes butonuna tıklayınız.  

 

7. Gelen ekranda kullanıcı adı ve şifre bilginizi giriniz.

Öğrenciler için kulllanıcı adı: ogrencino@ogrenci.karatekin.edu.tr (örneğin 180101202@ogrenci.karatekin.edu.tr) ve şifre ise eposta şifresidir (eğer SMS ile yeni şifre aldıysanız bu şifreyi girmelisiniz). Şifrenizi bilmiyor ya da hatırlamıyorsanız https://sifre.karatekin.edu.tr adresindeki Şifremi Unuttum kısmından yeni bir şifre alabilirsiniz.

Personel için kulllanıcı adı: eposta@karatekin.edu.tr ve şifre ise eposta şifresidir. Şifrenizi bilmiyor ya da hatırlamıyorsanız https://sifre.karatekin.edu.tr adresindeki Şifremi Unuttum kısmından yeni bir şifre alabilirsiniz.

 

8. Aşağıdaki gibi Status: CONNECTED to SSID "eduroam" mesajı görüntülenecektir. 

9. Daha sonra üst taraftaki bildirimlerden Kablosuz ağda oturum açın linkine tıklayarak giriş ekranın gelmesini sağlayınız. 

10. Ardından aşağıdaki gibi Karatekin Hesabım ekranı gelecektir. 

Gelen ekranda kullanıcı adı ve şifre bilginizi giriniz.

Öğrenciler için kulllanıcı adı: ogrencino@ogrenci.karatekin.edu.tr (örneğin 180101202@ogrenci.karatekin.edu.tr) ve şifre ise eposta şifresidir (eğer SMS ile yeni şifre aldıysanız bu şifreyi girmelisiniz). Şifrenizi bilmiyor ya da hatırlamıyorsanız https://sifre.karatekin.edu.tr adresindeki Şifremi Unuttum kısmından yeni bir şifre alabilirsiniz.

Personel için kulllanıcı adı: eposta@karatekin.edu.tr ve şifre ise eposta şifresidir. Şifrenizi bilmiyor ya da hatırlamıyorsanız https://sifre.karatekin.edu.tr adresindeki Şifremi Unuttum kısmından yeni bir şifre alabilirsiniz.

Giriş butonuna tıklayarak eduroam ağına bağlanabilirsiniz. 

 

Bağlantı ayarları ile ilgili yardım alabilmek için öncelikli olarak sayfamızda ki yönergelerin denenmesi , sonuç alınamaması durumunda ise Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığımızdan destek talep edilebilir.

Eduroam ile ilgili destek eposta adresi: destek@karatekin.edu.tr